Komentáře

25. 6. 2018

Formování druhé Babišovy vlády se pomalu blíží ke konci. Legitimní vládu již potřebujeme jako sůl!

22. 6. 2018

Jako zastupitel na Praze 8 sleduji společenské dění. Zaujala mě - dle mého soudu - jedna bizarnost české společnosti. Jedná se o výši dávek státní sociální podpory versus výše minimální mzdy. Proč tyto dvě věci vnímám jako rozpor? Uvedu několik skutečností.

19. 6. 2018

KSČM hovoří o tom, že bude také usilovat o to, aby se místa v kontrolních a dozorčích orgánech státních podniků rozdělovala na základě poměrného zastoupení ve Sněmovně.

19. 6. 2018

Dnešní moderní technika nám umožňuje mapovat vzdálenou i bližší historii, dění v naší republice. 7. 10. 2010 napsal denik.cz: „Miroslav Poche z ČSSD rezignuje na své funkce“.

18. 6. 2018

Každý z lidí, natož z politiků, je odpovědný za své jednání. Předseda Hamáček zřejmě trpí „účelovou“ hluchotou, co nechce, neslyší. Má však velké sebevědomí, které jej žene obvinit partnera při jednání ze lži.

15. 6. 2018

Na setkání lídrů českého stavebnictví 2018 jsem si vyslechl projev nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše, který se nesl v duchu: chceme, chceme, chceme…máme jasné představy …všechno. Chybějí pracovníci?

13. 6. 2018

Tak už se nám zase plní náměstí. Lidé na nich křičí, pískají, rozbalují rozličné transparenty, a jejich protesty jsou namířeny proti dvěma mužům: Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi.

13. 6. 2018

Každý člověk je osobnost, která zodpovídá sama za sebe. Může mít různé názory, postoje, které může libovolně vyjadřovat. Doba se mění a přináší obdivuhodné trendy. Jedním z nich je i to, že prý ,,každý někomu patří“.

12. 6. 2018

Při páteční večerní bouřce spojené se silným větrem došlo na Králově Háji v ulici Ječná opakovaně ke sražení mohutné větve z již stařičkého dubu letního.

12. 6. 2018

Na čtvrtek byla svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny PČR s programem podpory bydlení ze strany ministerstva práce a sociálních věcí. Není divu. Téma dostupného bydlení může být šlágrem letošních podzimních voleb.

8. 6. 2018

Média opět uvedla bombastickou hodnotu výše průměrné minimální, která překročila hranici 30 000 korun. Samozřejmě to není prvoplánové. Tato částka má lidem sdělovat, jak se mají dobře. Jenže! Jsou zde tři základní problémy.

6. 6. 2018

Čeští ústavní činitelé a politici by ke svému rozhodování v závažných otázkách národní bezpečnosti a oprávněných zájmů českých občanů měli zjišťovat a požadovat nesporná fakta a důkazy. A měli by jednat poctivě.

6. 6. 2018

Po republice jsme mohli zaznamenat protesty proti Andreji Babišovi, prezidentu Zemanovi i KSČM. Tyto demonstrace provázel i kulturní program. Je tedy otázkou, zvláště v Praze, kolik lidí se přišlo podívat na umělecká vystoupení a kolik bylo cizinců.

5. 6. 2018

Postupně začíná dospívat generace, která nepamatuje rok 1989 ani dobu těsně po něm. Jedná se o lidi, kteří se narodili kolem roku 2000 a dnes se jim expresivně říká mileniáci - děti nového milénia.

5. 6. 2018

Program rozvoje venkova byl nadějí pro všechny, kteří na venkově žijí, podnikají a chtějí jej zachovat i pro další generace. I za dobrým úmyslem se může skrývat nějaký ten háček. NKÚ hovoří ve své zprávě o tom, co mnozí poznali na své kůži.

4. 6. 2018

O překvapení na zastupitelstvu není nikdy nouze a jak poznamenal jeden z odcházejících zástupců médií ke kauze valné hromady DPMLJ, „tady je vždycky veselo“, o mnohém vypovídá. Byla to reakce na vystoupení jabloneckého primátora P.

2. 6. 2018

Tak zvaný „protikuřácký” zákon již před svým vznikem samotným rozdělil v názorech společnost.

31. 5. 2018

Nevím, zda je to nějaký úmysl, ale v posledních měsících se prakticky vůbec nehovoří o stavu našeho čerpání finančních prostředků z evropských fondů. Proto je zcela na místě si tuto problematiku blíže osvětlit.

30. 5. 2018

Panelový dům, zvaný též hovorově panelák, je domem vybudovaným z prefabrikovaných panelů, jehož stavba je poměrně levná a také rychlá. Tyto domy byly neprávem označovány jako nekvalitní a podřadné bydlení, které prý bylo komunistickým výmyslem.

29. 5. 2018

Povolební vyjednávání o vládě v oblasti daní je limitováno faktem, že ve Sněmovně dominuje politická pravice, která by daně spíše snižovala. V minulém volebním období se vláda zaměřila na racionalizaci daní a na boj proti daňovým únikům.

29. 5. 2018

Nehoda sanitky, jejíž řidič byl pod vlivem alkoholu, potvrzuje striktní postoj k jeho nulové toleranci. Tento řidič, převážející pacientku na dialýzu, se nepostaral o její zajištění bezpečnostními pásy, což při nehodě zřejmě zavinilo její smrt.

28. 5. 2018

Mnozí lidé mají své vlastní problémy, o kterých vysocí politici nemají ani zdání. Zvláště venkov a malé obce mají své starosti a mnohdy ani nevědí, jak je vyřešit.

26. 5. 2018

Od 1. ledna vstoupí na Ukrajině v platnost zákon »O transplantaci lidských anatomických tkání«. Na první pohled jen dohání to, co v legislativě řady zemí figuruje už dávno.

25. 5. 2018

Podle analýzy Evropské komise jsou ceny volání a využívání dat v mobilních sítích v České republice ve srovnání se zahraničím jedny z nejvyšších v Evropské unii.

25. 5. 2018

Ve známé české pohádce rozzlobí krále Pravoslava dcera Maruška, když řekne, že si svého otce cení jako sůl. Král brzy na to zjišťuje, že tato komodita je skutečně nepostradatelná. A nyní zde máme anabázi s vodou. Mnozí již zjistili, jak důležitá surovina to je.

Stránky