Komentáře

20. 3. 2018

Druhá polovina druhé dekády 21. století nám stále více ukazuje, že se starý proletariát tak, jak jej znali klasici, naprosto proměnil.

19. 3. 2018

Co vše nás čeká s novou směrnicí EU, zatím nikdo nedokáže zcela specifikovat. Směrnice zpřísňuje stávající a zavádí nová pravidla ochrany osobních údajů. GDPR způsobuje chaos a její obsah je vysvětlován různě.

19. 3. 2018

V moderované diskusi na kanálu ČT24 dne 12. března v pořadu Devadesátka nasadila Česká televize k tématu »Úlohy pro veřejnoprávní média« svého generálního ředitele Petra Dvořáka.

Jaromír Kohlíček
16. 3. 2018

Ústava České republiky ve svém 2. odstavci předpokládá vznik ústavního zákona o referendu. Přes více než deset pokusů se nepodařilo ústavní zákon o referendu v parlamentu ČR přijmout.

16. 3. 2018

Je jisté, že každý má právo se svobodně vyjádřit. Každý má právo něco podpořit nebo s něčím nesouhlasit. Také je na každém, jestli jeho vyjádření je alespoň trochu opřeno o realitu.

Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
15. 3. 2018

Dějiny, „přepisované“ k nepoznání, zcepeněly v imbecilní kýč.  Z každého, kdo si troufl zvednout hlavu, dělají hrdelního zločince. Nad hlavy, které šly pokroku po krku, malují svatozáře. Tu lež jako věž boří i zločin, spáchaný právě před půl stoletím.

15. 3. 2018

Když se zamyslíme nad prognózami, které předvídají dlouhodobé dění v naší republice, je třeba začít urychleně pracovat na naplňování volebního programu KSČM. Dosavadní jednání s hnutím ANO dospěla do finále.

15. 3. 2018

V dějinách národů a států jsou události, které na dlouhou dobu poznamenají jejich vývoj a i po desetiletích vyvolávají velmi silné pocity. 15.

14. 3. 2018

Dublin IV, neboli Mnichov II, jak jej vtipně nazval, jistý známý spisovatel, cestovatel a bloger, se nezadržitelně blíží, a skupina čtyř států, označovaných V4, se stále šprajcuje plánované destabilizující muslimizaci konkurenční Evropy, ve prospěch Velkého bratra za oceánem, kter&yac

14. 3. 2018

Čas utíká rychleji, než bychom si přáli. Komunální volby nám klepou na dveře. Chceme nabídnout takový program, který osloví širokou veřejnost. Intenzivně diskutujeme s lidmi o jejich problémech a o tom, co je třeba v nejkratší době změnit.

13. 3. 2018

Agresivita ve společnosti se stupňuje. Některé jevy jsou pro nás alarmující. Jde především o zvyšující se počty přepadávání seniorů i útoky dětských gangů, které napadají své vrstevníky ale i starší občany.

Karel Marx
13. 3. 2018

Marx zemřel právě před 135 lety. Byl to „především revolucionář. Boj byl jeho živlem“, pronesl nad jeho rakví  Engels. Právě Marx dal „proletariátu jako první poznání, za jakých podmínek se může osvobodit.“ Engels je srovnal s objevy Mikuláše Koperníka.

12. 3. 2018

Byl jsem skuteně až “po okraj” pln dojmů. Již na Hradčanském náměstí očekávala nás, poslance a ostatní hosty, již tradiční vítací jednotka rychle reaktivovaných demonstrantů.

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
8. 3. 2018

Tento komentář jsem si nemohl odpustit. Ostatně mě o něj žádají desítky, nebojím se říci dokonce stovky voličů a sympatizantů KSČM, kteří mi poslední dny píší a ptají se mě, jak to vlastně bude s oním „partnerstvím“ hnutí ANO a KSČM.

Jaroslav Kojzar
6. 3. 2018

Nemohu za to, ale to, co se děje nyní na Slovensku, mně silně připomíná jisté doby z minulosti. Co mám oním »děním« na mysli? Vraždu novináře Kuciaka a jeho přítelkyně, a následně téměř jednotné útoky na spolupracovníky premiéra Fica a přímo na něj samotného.

5. 3. 2018

Znovu bojujeme za zdanění církevních restitucí.

5. 3. 2018

V posledních dnech jsme svědky zajímavého úkazu v pro nás velmi citlivé oblasti, konkrétně mám na mysli zdravotnictví.

5. 3. 2018

Nejen okresem Kroměříž, ale celým Zlínským krajem hýbe poslední dobou téma zdravotnictví. Prohlášení pana hejtmana Čunka, která následně popřel, o rušení některých oddělení nemocnic, nemůže nechat občany spát.

2. 3. 2018

Přesně před dvaceti lety, 4. března 1998, vynesl americký vojenský soud na základně Camp Lejeune v Jacksonville v Severní Karolíně osvobozující rozsudek nad dvěma příslušníky US Air Force, kteří byli obviněni z neúmyslného zabití a ze zabití z nedbalosti.

28. 2. 2018

Nepoctivost pražských taxikářů je tak nechvalně známá i v zahraničí, že jsou před ní varováni turisté i v renomovaných turistických průvodcích. Jejich nechvalné praktiky a vzájemné konkurenční boje se příliš nezměnily za posledních více než třicet let.

27. 2. 2018

V České republice žije kolem 90 tisíc maminek, kterým otcové neplatí výživné na děti včas, nebo vůbec. Velkou nadějí pro ně bylo přijetí zákona o tzv.

Josef Skála
26. 2. 2018

Na faře pobývá pastýř bohabojných duší. FARA je zkratkou amerického Zákona o registraci zahraničních agentů (Foreign Agents Registration Act). Platí už od roku 1938.

26. 2. 2018

Z Jiřího Paroubka se stal věštec a pseudopolitolog. Kdysi předseda vlády, dnes člověk, který se snaží vetřít kamkoliv a nesmyslně radit, jak se má dělat politika. Smůla se mu však lepí na paty. Nechce ho ani ČSSD, která patrně prozřela a ví, co by ji s tímto rádcem mohlo čekat.

25. 2. 2018

Dle lidové  moudrosti  není na  světě  člověk ten, který se zavděčí lidem všem. Uplynulé dny tato slova znovu potvrdily.

24. 2. 2018

Rozcestí, vrcholící před 70 lety, vyvrací hned dva mýty. Prvý sugeruje, že průlom za hranice kapitalismu umí jen »krvavý puč«. U nás však ti, kdo prohráli, podali demisi sami. Nabité hlavně u spánků neměli. Beneš podepsal vládu, sestavenou na půdorysu té původní.

Stránky