Aktuality

20. 3. 2018

Jiří Maštálka v Radiožurnálu: Útok na každého člověk, nejen na bývalého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury, je vždycky bezohledný a je to odsouzeníhodné.

20. 3. 2018

Josef Skála na ČT (19. 3.): Pro mě je Putin mužem, který vrací Rusku suverenitu a důstojnost. Silným politikem, který umí spojovat rozhodnost a realismus. Žádný politický marketing nevykouzlí 77 % podpory.

19. 3. 2018

Se Zdeňkem Mahlerem odešel jeden z posledních Mohykánů české kultury, založené humanisticky a rozkročené renesančně. Zdobil ji přes šest dekád - jako brilantní historik i životopisec, scénárista, dramaturg i poutavý televizní a rozhlasový vypravěč.

19. 3. 2018

Dovolte mi vyslovit upřímnou soustrast rodině i pozůstalým Zdeňka Mahlera. Jeho úmrtí zasáhlo celou veřejnost. Nezapomenutelná díla nás budou provázet i nadále. Umělecká tvorba Zdeňka Mahlera neztratí svůj význam ani v dalších letech.

19. 3. 2018

Dovolte mi popřát Vladimíru Putinovi k vítězství v prezidentských volbách. Dostavil se předpokládaný výsledek. Rusko je bezesporu významným hráčem na světovém politickém poli a já věřím, že s Českou republikou budou i nadále udržovány korektní vztahy.

16. 3. 2018

Prezident republiky je určitá persona, symbol České republiky, hanobit ho je prostě problém.

16. 3. 2018

Vepřín v Letech u Písku je prázdný. Společnost Agpi odvezla poslední prasata. Teď už bude areál, kde se za války nacházel romský koncentrační tábor, patřit státu. Ten za něj zaplatil 450,8 milionu korun. Na místě vznikne památník romského holokaustu. Jak by měl vypadat?

15. 3. 2018

KSČM je ve shodě s ANO zhruba z 80 procent

14. 3. 2018

Nechystáme se měnit zastoupení v komisi pro kontrolu GIBS. Zdeněk Ondráček v ní zůstane, i když ne jako předseda. Je na ANO, jaký jiný kompromis důvěryhodně navrhne.

14. 3. 2018

Kateřina Konečná v pořadu Události, komentáře: My jako KSČM dlouhodobě říkáme, že danit se má tam, kde zisk vznikne, protože to je jediné poctivé kritérium.

13. 3. 2018

Jak se změnila česká armáda za posledních 19 let? Jak se změnilo NATO a jak se změnila jeho role? Náš poslanec Alexaner Černý o tom mluvil s bývalým ministrem obrany a zahraničí Alexandrem Vondrou v pondělí 13. 3. 2018 na ČT24 v pořadu Události, komentáře.

12. 3. 2018

Náhradní výživné se opět dostává na politickou scénu. Návrh, aby za neplatiče alimentů poskytoval výživné na děti stát, předložila do Sněmovny skupina poslanců KSČM.

12. 3. 2018

Parlamentnilisty.cz: Jak informovala ČTK, maďarský premiér V. Orbán řekl, že v současném dění na Slovensku spatřuje rukopis George Sorose a jeho organizací, které dle něj utočí na vlády zemí, které se migraci brání - včetně Maďarska, Česka a Slovenska.

10. 3. 2018

Rozhovor Práva s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem - 10. 3. 2018

8. 3. 2018

Kandidáta na šéfa KSČM Josefa Skálu naštval v "kauze Ondráček" Andrej Babiš. Komunisti prý mají vztah k hnutí ANO přehodnotit. 

8. 3. 2018

Dovolte mi popřát všem ženám, maminkám, manželkám i babičkám vše nejlepší k jejich dnešnímu svátku, a to nejen na MDŽ, ale po celý rok.

7. 3. 2018

Josef Skála v úterní Devadesátce: To, že premiér Babiš najedou otočil, je pro nás nemilé překvapení, protože je notoricky známo, že o dělbě různých postů ve sněmovně bylo dosaženo dohod napříč určitými politickými kluby a jestliže ta dohoda ještě v pátek platila a pak

7. 3. 2018

Jiri Dolejs na DVTV: Ondráček odstoupil podle svých vlastních slov kvůli výhružkám rodině. Vidle do jednáni s ANO zatím nehážeme, jen by měl Babiš v dalším jednání zhojit trhlinu ve své kredibilitě.

6. 3. 2018

Parlamentnílisty.cz: Předseda KSCM V. Filip v sobotu na TV Prima řekl, že nechápe důvod demonstraci proti zvolení Z. Ondráčka předsedou komise pro kontrolu GIBS. Dle něj demonstranti prokazuji, že nejsou demokraté.

6. 3. 2018

Zdeněk Ondráček rezignoval z vedení komise pro kontrolu GIBS. Své stanovisko sdělil před chvílí v Poslanecké sněmovně. Zároveň reagoval na dění v posledních dnech.

5. 3. 2018

Pan Ondráček plnil rozkaz, on žádnou chybu neudělal. Nemá se za co omlouvat. Vyjádření Babiše nechápu. On neví, co chce. Zahrává si s důvěrou voličů. V úterý máme jednání poslaneckeho klubu a diskuse kolem podpory vlády Andreje Babiše bude teď určitě hodně živá.

4. 3. 2018

Ondráčka jsme vybrali kvůli jeho vysoké odbornosti a předchozím úspěchům. Byl pravidelně pozitivně hodnocen, povyšován. Kdo mohl z jiných stran postavit takového kandidáta? Nikdo.

Stránky