Aktuality

20. 4. 2018

X. řádný sjezd KSČM se koná v sobotu 21. 4. 2018 v Nymburku. Jeho obsahem budou personální otázky - volba nového vedení strany - a určení dalšího politického směřování.

19. 4. 2018

Duel o pokutách za urážku úředníka - od loňska za ni hrozí až 10 tisíc korun. Nový přestupek platí ani ne rok. A pokuta za znevážení postavení úřední osoby padla v necelých 500 případech. TOP 09 chtěla tento přestupek zrušit. Bez úspěchu.

19. 4. 2018

Kuba má nového prezidenta, stal se jím Miguel Díaz-Canel. Dovolte mi popřát vše dobré v soukromém i pracovním životě. Tato země i lidé si zaslouží další úspěchy pod vedením nově zvoleného prezidenta.

19. 4. 2018

Čí hlasy zvolily Jiřího Maška do čela komise? Proč padly původní sněmovní dohody? A jaký význam má reálně i politicky komise pro GIBS?

19. 4. 2018

Sněmovna v prvním čtení i přes kritiku pravice podpořila návrh poslanců KSČM (Filipa, Kováčika, Vostré, Grospiče a Matušovské) na zrušení zákona o zákazu dodávek do íránské jaderné elektrárny Búšehr. 

18. 4. 2018

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si tentokrát pozval do pořadu Aréna Jaromíra Soukupa předsedu Pirátů Ivana Bartoše, bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), bývalého velvyslance v Teheránu a zástupce SPD Jiřího Kobzu, místopředsedkyni ODS Alexandru

18. 4. 2018

Česká republika by si zasloužila mít stabilní vládu s důvěrou, která přestane kecat a bude opravdu pracovat pro občany naší země. Politika je uměním možného, ale musí vnímat primárně vůli občanů a politickou realitu.

18. 4. 2018

Rozhovor Regionální televize s Josefem Skálou, místopředsedou ÚV KSČM před X. sjezdem KSČM. Rozhvor byl natočen v pátek 13. 4. 2018 před sobotní agresí západní aliance v Sýrii.

18. 4. 2018

M. Topolánek napsal o A. Babišovi, že "s dobytkem, který umí jen sprostě urážet a ponižovat se nedá sedět u jednoho stolu, natožpak vládnout". Reagoval na prohlášení A. Babiše, že volici ODS jsou ti, kteří podváděli s daněmi, a naštval je s EET.

18. 4. 2018

Česká republika by v tomto volebním období neměla rozhodovat o vstupu do eurozóny. Žádná z podstatných parlamentních stran neměla v programu, že bude chtít, aby padlo jasné slovo k přijetí eura.

17. 4. 2018

Jedním z výstupů sobotního sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy bude nové vedení strany. Mezi relevantní kandidáty na předsedu patří také stávající místopředseda KSČM Josef Skála. Jak se vyrovnává s kritikou těch, kteří ho označují za stalinistu?

17. 4. 2018

Strana demokratického socialismu vás zve prostřednictvím Spojenectví práce a solidarity na protiválečnou demonstraci

 

16. 4. 2018

Veřejná diskuze na téma - suverenita ČR se uskutečnila 10. 04 2018 ve Štětí. Jejími hosty byli J. Skála, M. Koller, I. Kratochvíl, S. Huml a jako moderátor V. Kapal.

16. 4. 2018

Parlamentnílisty.cz: Prezident Zeman označil útok USA a spojenců v Sýrii za kovbojskou akci, která brání návratu uprchlíků do své vlasti. Ozbrojený útok na jakoukoli zemi může dle něj být veden jen se souhlasem Rady bezpečnosti OSN (s výjimkou islámských teroristů).

16. 4. 2018

Členky Levicových klubů žen v České republice důrazně protestují proti událostem, které rozpoutaly Francie, Anglie a USA v Syrské arabské republice. Odsuzujeme útoky, kterými byla Syrská arabská republika zasažena v minulých dnech.

16. 4. 2018

Hnusí se mi americké pojetí demokracie vyvážené na hlavních pušek a raket... Arogance USA, Velké Británie a Francie se ukazuje i na tom, že se ani neobtěžovaly vyčkat vyšetřování Organizace pro zákaz chemických zbraní...

15. 4. 2018

Vládní podpora spojeneckého zásahu v Sýrii v reakci na použití chemických zbraní může ovlivnit jednání o podpoře vlády Andreje Babiše (ANO), domnívá se místopředseda KSČM Josef Skála.

15. 4. 2018

Syrský lid, světová veřejnost byli v uplynulých hodinách svědky bezprecedentního  brutálního vojenského útoku Spojených států amerických se svými věrnými lokaji Velkou Británií a Francii.  

14. 4. 2018

Jednoznačně odsuzuji útok USA, Británie a Francie v Sýrii. Vojenské ataky nikdy nepřispěly k řešení, naopak přiostřijí napětí a právě tento útok může mít katastrofický dopad.

13. 4. 2018

Některé skupiny lidí už možná nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách, ale znovu v penězích. Sněmovna poslala do dalšího kola projednávání dva poslanecké návrhy, které s touto změnou počítají.

13. 4. 2018

KSČM chce pro to, aby tolerovala vládu, záruky, že se nebudou opakovat některé situace z minulých týdnů.

Stránky